Phone Number: 208-525-7740

Last Name First Name  Postion E-Mail Address
Addison  Rachel CAFETERIA WORKER
Allen  Matthew F. SOCIAL STUDIES
Armstrong  James NIGHT SHIFT LEADER
Beck  Karen MUSIC - INSTRUMENTAL
Bird  Jeremy AUTOMOTIVE TECHNOLOGY
Black  Natalie COLLEGE AND CAREER ADVISING
Black  Barry SUMMER WEIGHTS
Black  Cami TENNIS
Bollschweiler  Ayla SOCCER - GIRLS
Bottcher  Hayden BASEBALL
Boyle  Chelsie BASKETBALL GIRLS
Bradley  Susan LANGUAGE ARTS
Bridges  John SOCIAL STUDIES
Bull  Jason BAND
Busby  Heather LANGUAGE ARTS
Cairns  Bill ASSISTANT PRINCIPAL
Christensen  Britney MATH
Christensen  Katelyn VOLLEYBALL
Cleveland  Jodi CAFETERIA WORKER
Coates  Keishum BASKETBALL BOYS
Cole  Becky SPECIAL PROGRAMS
Contor  Rourk GERMAN
Cox  Braxton Library Aid
Daku  Scott TECHNOLOGY EDUCATION
Devine  Robert PRINCIPAL
Duncan  Tona RESOURCE ROOM
Ekker  Angela ATTENDANCE CLERK
Ellingson  Mitzi SCIENCE
Elsbree  Dick MATH
Elser  Dalee LANGUAGE ARTS
England  David ASSISTANT PRINCIPAL
Enos  Craig TRACK
Eriksen  Jeff MATH
Fitzpatrick  Cynthia CUSTODIAN - REGULAR
Godding  Charlene READING INTERVENTION
Griffith  Cora MEDIA CENTER AIDE
Gunderson  Jared HEAD CUSTODIAN
Haddon  Hayden KITCHEN MANAGER
Hampton  Jeffrey Stipend Coach
Hancock  Richard LANGUAGE ARTS
Hanneman  Jennifer MEDIA CENTER AIDE
Hansen  Ryan LANGUAGE ARTS
Hardy  Jerica DEBATE
Harris  Liza VOLLEYBALL
Hart  Howard SOCIAL STUDIES
Hartman  Nathan BASKETBALL BOYS
Hegerhorst  Anita RESOURCE ROOM
Houser  Matthew SCIENCE
Hurley  Miles NETWORKING TECHNOLOGIES
Jackson  Misty CHEERLEADER
Jackson  Anthony CUSTODIAN - REGULAR
Jacobson  Michael CUSTODIAN - REGULAR
Jenkins  Veronica COLORGUARD COACH
Jensen  Zola MUSIC - VOCAL
Jensen  Ron SPANISH
Johnson  Jody CREDIT RECOVERY - AT RISK TRACKER
Johnson  Ike FOOTBALL
Johnson  Wendy PHYSICAL EDUCATION
Johnson  Lori SPECIAL ED SUPPORT
Jolley  Justin ASSISTANT PRINCIPAL
Jorgenson  Sarah SCHOOL SECRETARY
Kane  Norman BASKETBALL GIRLS
Kavran  Kevin GOLF
Kerner  James SCIENCE
Keyes  Lisa RESOURCE ROOM
Kimmet  Nick COUNSELOR
Kimmet  Penny MEDIA GENERALIST
Kinney  Misty SPECIAL PROGRAMS
Kohler  Thomas MATH
Konicek  Jennifer MATH
Laitinen  Karen SCIENCE
Larsen  Denise SPECIAL PROGRAMS
Little  Kim JOB COACH
Lloyd  Patrick PHYSICAL EDUCATION
Martin  Kerry ATHLETIC & ACTIVITIES DIRECTOR
Martinez  Omar CUSTODIAN - PART-TIME II
Mayes  Krista ART
McCoy-Leffel  Emily SOCIAL STUDIES
McMurtrey  Alan PHYSICAL EDUCATION
Medellin  Dustin FOOTBALL
Miller  Barbara COUNSELOR
Mills  Perry SOCIAL STUDIES
Mitchell  Krista CAFETERIA WORKER
Mond  Darin PHYSICAL EDUCATION
Morris  Robert SOCIAL STUDIES
Munk  Suzanne SOFTBALL
Nelson  Madison CHEERLEADER
Nelson  Barbara SCIENCE
Nichols  Linda MATH
Nielsen  Rulon MATH
Nukaya  Radeane CAFETERIA WORKER
Oliver  Sharon MATH
Olsen  Pam MATH
Parker  Dallan LANGUAGE ARTS
Perry  James LANGUAGE ARTS
Pinkham  Lise SOCIAL STUDIES
Powell  Kendra CUSTODIAN - REGULAR
Powell  Sean FOOTBALL
Pritchard  Erin CAFETERIA WORKER
Ramirez  America CAFETERIA WORKER
Reeder  Kim SPECIAL PROGRAMS
Resendez  Paul BASKETBALL BOYS
Rice  Kelsie CHEERLEADER
Robb  DeLynn BOOKKEEPER
Robbins  Lanay CLASSROOM AIDE
Robinson  Terri COUNSELORS SECRETARY
Rodel  Valerie COUNSELOR
Rodriquez  Kayla SPECIAL PROGRAMS
Rogers  Danae LANGUAGE ARTS
Rohner  Clint TRACK
Romero  Sergio SPANISH
Sanders  Christopher SOCCER - BOYS
Sanderson  Megan ELL TUTOR
Schjeldahl  Tara TENNIS
Scholes  Susan SPEC PROGRAMS - ASPERGERS
Schultz  Rebecca CLASSROOM AIDE
Scott  Walterneal VOLLEYBALL
Searle  Mary ATTENDANCE CLERK
Sermon  William TRACK
Sestero  Shanna FRENCH
Shaw  Melissa RESOURCE ROOM
Shelley  Kade FOOTBALL
Simms  Brett BUSINESS TECHNOLOGY
Smith  Tanner BUSINESS TECHNOLOGY
Smith  Jeremy LANGUAGE ARTS
Smith  Crystal SOFTBALL
Steele  Cory Stipend Coach
Stenersen  Colette LANGUAGE ARTS
Stierle  Paul WRESTLING
Stocking  Kaylene FAMILY & CONSUMER SCIENCE
Storms  Honore SOCIAL STUDIES
Strahle  Kimberly CAFETERIA WORKER
Straub  Wendi SCIENCE
Sweetland  Barbara RESOURCE ROOM
Sweetland  Lisa RESOURCE ROOM
Trudell  Paula LANGUAGE ARTS
Vest  David BASKETBALL BOYS
Wade  Amanda MATH
Wadsworth  Christina REGISTRAR
Walline  Caroline SCIENCE
Ward  Michelle SPECIAL PROGRAMS
Warner  Dustin WRESTLING
Wehausen  Bonnie SCIENCE
Wilcox  Angela CUSTODIAN - REGULAR
Wilcox  Jared SOCIAL STUDIES
Wilkie  Kylee VOLLEYBALL
Wilkinson  Traci SOFTBALL
Willey  Greg LANGUAGE ARTS
Willis  Julian FOOTBALL
Wilson  Keith BASEBALL
Young  Teresa BAKER
Zarpentine  Jacob TRACK
Zollinger  Todd TRACK